Simin Bıçakcıoğlu şampiyonluk için zoru başardı

Simin Bıçakcıoğlu şampiyonluk için zoru başardı

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Kadınlar kategorisinde üst üste 4. kez birincilik kürsüsüne çıkan Simin Bıçakcıoğlu, şampiyonluğa nasıl ulaştığını anlattı: Yarışın son günü Pazar sabahı yaklaşık 1,5 tonluk otomobilimizi co-pilotum Gürkal Menderes ile yaklaşık 100-150 metre itmek zorunda kaldık.

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası, yedinci ve son yarış olan 36. İstanbul Rallisi ile tamamlandı. İstanbul Park Oto Pazarı’nda gerçekleşen ve ralliseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarış kıyasıya çekişmelere sahne oldu. Şampiyonanın son yarışını da birincilikle tamamlayan ve 4’üncü kez üst üste kazandığı Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birinciliği ile Simin Bıçakcıoğlu; kariyerinde yeni bir ilke imza attı.

“DAMALI BAYRAĞI GÖRMEDEN BİRİNCİLİKLER ELDE EDİLEMİYOR”
‘rallidergisi.com’un haberine göre, Simin Bıçakcıoğlu bu şampiyonluğun kendisi için ayrı bir önem taşıdığını belirterek şunları söyledi:
“Yarışın son günü Pazar sabahı yaklaşık 1,5 tonluk otomobilimizi co-pilotum Gürkal Menderes ile yaklaşık 100-150 metre itmek zorunda kaldık. Kural gereği belli bir noktadan sonra gözetmen ve hakemlerin yardım edebileceği bir durumda kimsenin yardım etmemesi ise benim için daha motive edici bir durumdu. Geçmişteki her birinciliğimin yeri ayrı ama bu seferki birincilik azmin zaferi olarak tanımlanabilir. Yarışseverlerin ve rakiplerimizin hafızalarına kazınacak bu birincilik eminim ki rallinin ne denli, stratejik bir spor dalı olduğunun altını çizecektir. Damalı bayrağı görmeden ve yarış bitmeden birincilikler elde edilmiyor” dedi.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olan Simin Bıçakcıoğlu, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Klass Magazin, A&S Transport ve Hayaller Gerçektir’in katkılarıyla yarışıyor.